Moja przygoda w muzeum

25 kwietnia 2017 młodzież gimnazjalna z klas III e i kl. II d wzięła udział w lekcji muzealnej pt. "Forma przestrzenna- Katarzyna Kobro" w Galerii "Ogród sztuki" w Konstantynowie Łódzkim.

Uczniowie uczestniczący w szkolnym projekcie edukacyjnym "Moja przygoda w muzeum" przystąpili jednocześnie do projektu międzynarodowego zorganizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Ten pierwszy etap polegający na rejestracji fotograficznej akcji w muzeum, rozpoczyna wieloetapową realizację wydarzenia muzealnego, którego główną bohaterką jest Katarzyna Kobro i jej koncepcja rzeźby jako abstrakcyjnego pojęcia nieskończonej przestrzeni.Dzieło ma współistnieć z przestrzenią, pozwalając jej przenikać się i każdy punkt rzeźby jest jednakowo ważny.

Przed nami kolejne etapy, a na wynik czekamy z niecierpliwością.