Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na piknik do ,,Ogrodu Botanicznego” w Łodzi. Pogoda była wspaniała na pieszą wędrówkę po zielonym terenie, na którym mogliśmy odnaleźć mnóstwo niesamowitych roślin. Wspólnie wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków i kumkanie żab. Odwiedziliśmy również skansen roślinny, który składał się z kolekcji wielu przepięknych kwiatów na tle chałupy z początku XX wieku. N terenie skansenu dzieci miały możliwość zobaczenia pasieki poświęconej hodowli pszczół. Po męczącej wędrówce wybraliśmy się na zieloną polanką, gdzie czekał na dzieci poczęstunek. Kiedy wszyscy nabrali siły wspólnie wzięliśmy udział w zabawach na świeżym powietrzu.

EU

Wycieczka do „Doliny Skrzatów”
im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim

W dniu 22 czerwca 2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Dolinę Skrzatów. Była to niezwykła podróż w świat, w którym poznaliśmy Skrzaty i baśniowe piękno natury. W malowniczym Florentynowie otoczonym lasem mieszka Skrzatolog, który wprowadził nas w krainę dziecięcych marzeń. Dzieci mogli obejrzeć dziesiątki figur, domów, skrzętnie ułożonych uliczek, mostków, drabinek, posłuchać opowieści Skrzatologa i jego pochłoniętej pasją rodziny. W starej osadzie czas się zatrzymał, a my mogliśmy poczuć się jak skrzaty.

Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach, na których każde dziecko tworzyło starosłowiańskie lalki zwane motankami.

Kiedy poznaliśmy już wszystkie tajemnice baśniowej wioski Skrzatolog zaprosił Nas na plac ognia, gdzie przy ognisku mogliśmy upiec i skosztować pyszne kiełbaski. To była niezapomniana wycieczka pełna magii.

„Czytanie pod chmurką”

im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim

W dniu 29 maja 2017 r. wzięliśmy udział w niecodziennym spotkaniu z książką w ramach ,,Czytania pod chmurką”. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania siedząc na trawniku przed budynkiem. Każdy sposób na zachęcenie dzieci do czytania jest dobry. Tym razem pokazano maluchom, że książki można czytać także siedząc na świeżym powietrzu. Spotkanie przebiegło w miłej wesołej gwarnej atmosferze.

EU

Z wizytą w Gospodarstwie Szkółkarskim „Ciepłucha”

im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim

W dniu 25 maja 2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych C i D odwiedziły Gospodarstwo Szkółkarskie ,,Ciepłucha”. To magiczne miejsce pełne roślin, pięknych  i kolorowych rododendronów. Pani, która oprowadzała nas po szkółce, opowiedziała o wybranych krzewach i kwiatkach oraz pokazała gdzie rosną i mieszkają małe roślinki. Dzieci były zachwycone zielonym terenem, gdzie mogły wdychać czyste, natlenione przez krzewy  i drzewa powietrze. Na pięknej stokrotkowej polance mieliśmy czas na wspólne zabawy. Główną atrakcją podczas spotkania, było sadzenie borówki amerykańskiej, które dzieci zabrały do przedszkola. Po zajęciach czekał na nas słodki poczęstunek. Podziękowaliśmy dyplomem i gromkim: „Dziękujemy!". To było bardzo fajne doświadczenie i już nie możemy doczekać się kolejnych odwiedzin.

Straż Pożarna

wycieczka dzieci biorących udział w projekcie „Nasze małe przedszkolaki”
im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim

W piątek 17.05.2017r. wybraliśmy się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstantynowie Łódzkim. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł porozmawiać przez krótkofalówkę, wejść do kabiny wozu, oraz polać z węża strażackiego Pana Strażaka :) Następnie zwiedziliśmy pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach oraz szatnię, gdzie mogliśmy obejrzeć strój strażacki. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. To była niezapomniana wycieczka.

Alchemik w przedszkolu

im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim

Dnia 12.06.2017r. do naszych oddziałów zawitał wspaniały gość - alchemik Adaś. Wspaniały dlatego, że przygotował dla Nas niezwykłe eksperymenty, ale przede wszystkim dlatego, że to nasz starszy kolega z oddziałów przedszkolnych. Adaś zaprezentował się w stroju czarodzieja co wzbudziło u dzieci ciekawość. Podczas niezapomnianego spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia przygotowanych przez kolegę eksperymentów m.in. wybuch wulkanu, rosnący balon, wyścig balonów oraz trójwymiarowy narciarz. Na zakończenie spotkania dzieci same przeprowadziły eksperymenty tworząc bąbelkowe kubeczki. Dzieci znakomicie się bawiły, ucząc się przy tym wielu nowych rzeczy.

„Dino Świat”

wycieczka dzieci biorących udział w projekcie „Nasze małe przedszkolaki”
im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim

Dnia 21.04.2017 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy ul. Lutomierskiej 4, wzięły udział w wycieczce do muzeum dinozaurów „Dino Świat”. Mieliśmy możliwość cofnięcia się do przeszłości o 201 milionów lat. To było niesamowite doświadczenie dla każdego małego odkrywcy. Dzieci wcieliły się w postać archeologa i poznały wszystkie tajniki jego niebywale ciekawej pracy.

Po wyjątkowej emisji filmowej, na małych artystów czeka niezwykły kącik plastyczny, gdzie własnoręcznie wykonają swoją pamiątkę z odlewów gipsowych oraz gliny. Świetnie bawiliśmy się przy stołach kreatywnych. Zabawa polegała na malowaniu piaskiem na specjalnie podświetlanych stołach. Tworzyliśmy przeróżne kształty przy pomocy magicznego piasku. To była świetna zabawa!