Zapraszamy!

Aktualne informacje dotyczące bieżacej pracy oddziałów gimnazjalnych znajdziecie Państwo w witrynie: sp1konstantynow.pl.

I tam zapraszamy!

 

Warsztaty ze Sztucznej Inteligencji

Wakacje już za pasem, czas relaksu i odpoczynku, jednak jest to też czas, kiedy można w końcu zrobić coś "ekstra", coś co poszerzy horyzonty naszych myśli - co postanowiła grupa osób z naszego gimnazjum w składzie:
- Jakub Czyżewski
- Nikola Maciejewska
- Wiktor Szwagrzak
- Damian Sudak
- Adam Pokora

Wezmą oni udział w warsztatach ze Sztucznej Inteligencji prowadzonych przez inż. Daniela Pęczka - absolwenta naszego gimnazjum oraz studenta Politechniki Łódzkiej - zaprojektują od podstaw model pozwalający człowiekowi zagrać w grę planszową o nazwie "Pentago" [https://pl.wikipedia.org/wiki/Pentago]

Jest to dla nich możliwość poznania swoich umiejętności oraz poznania kawałka otaczających nas zewsząd różnorakich technologii.

inż. Daniel Pęczek

Gratuluję osiągniętych wyników

Dobiegła końca VIII edycja Biologicznego Konkursu Internetowego pod hasłem „Na ścieżkach wiedzy”. Jego ideą jest poszerzanie wiedzy biologicznej i ekologicznej, aktywizacja  miłośników przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć. W edycji tej opublikowano 7 zadań, za które można było otrzymać 80 punktów. W zmaganiach wzięło udział 20 osób. Zainteresowanym konkursem uczniom dziękuję za zaangażowanie,  a szczególne brawa należą się tym , którym wystarczyło wiedzy i zapału do poszukiwania wszystkich rozwiązań .     

Laureatami zostali:

  • Julia Klekowska, Ib – I miejsce – 62,5 punktu, co stanowi 78,1%
  • Pęczek Dominika, If – II miejsce – 61 punktów, co stanowi 76,25%
  • Jakub Czyżewski, IIId – III miejsce – 57,5 punktu, co stanowi 71,8%

Gratuluję osiągniętych wyników i życzę dalszych sukcesów.

Strzał...

W NASZYM GIMNAZJUM PRZEPROWADZONO II MISTRZOSTWA STRZELECKIE W KATEGORII KARABIN 50M.

A OTO WYNIKI:

  1. MIEJSCE PATRYK SZYMCZAK 129 PKT
  2. MIEJSCE KACPER PERTKIEWICZ       127 PKT
  3. MIEJSCE KAMILA CZECHOWICZ 123 PKT
  4. MIEJSCE JULKA DRABENT                 119 PKT
  5. MIEJSCE KAROLINA MODZELEWSKA 117 PKT
  6. MIEJSCE SEBASTIAN TESKE 113 PKT

GRATULUJĘ WSZYSTKIM ZAWODNIKOM.

Profesjonalni, sprawni i pomocni

Patryk Kotus został laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego „25 lat PSP Profesjonalni, sprawni i pomocni” zorganizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Jego praca weźmie udział w kolejnych eliminacjach konkursu, tym razem w Warszawie, gdzie z wszystkich ośrodków z całego kraju spłyną do organizatorów malarskie wizje strażaków pomocnych i odważnych w swojej służbie.

Gratulujemy Patrykowi i trzymamy za niego kciuki.

Nasze dziewczyny potrafią doskonale programować

W sobotę 1. kwietnia odbyło się wydarzenie finałowe konkursu Scratch Mecz orgganizowanego przez fundacje GirlCodeFun . W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn. Po prezentacji projektów i opowieściach o przygotowaniach, trudnościach i pasjach, dziewczynki przeszły jeszcze rundę pytań i odpowiedzi.

Nasza dziewczyna w składzie: Nikola Maciejewska, Julia Klekowska i Weronika Sterniczuk z kl. Ib uzyskały doskonały wynik. W ogólnokrajowym towarzystwie zajęły wspaniałe 5. miejsce!

Dziękuję za świetną realizacje i prezentacje własnego projektu. Zawsze było jasne - nasze dziewczyny potrafią doskonale programować i prezentować swoje umiejętności.

Finałowy event na fanpage Fundacji...

Gratulujemy!

Julia Zapart zdobyła wyróżnienie dla najlepszego projektanta w konkursie FASHION DEBIUT w Łodzi. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi na Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego, a tegoroczna edycja nosiła tytuł „Ziemia”.

Naszą szkołę reprezentowała grupa 25 gimnazjalistów projektantów i modeli, którzy zaprezentowali swoje wspaniałe barwne kreacje, inspirowane ziemią w wielu jej aspektach. Był kostium „ Wiosenne drzewo”, „Wulkan”, „Zorza polarna”, „Płaczące drzewo”, „Wiosna”, „Jesień, „Zima:, „Lato” itp. Łącznie powstało około 18 kostiumów. Młodzież przygotowywała się do tej prezentacji - projektu dwa miesiące ozdabiając i szyjąc detale oraz nakrycia głowy. Stworzyła własną choreografię, którą będziemy mogli podziwiać również na Koncercie Talentów 21 marca 2017 w godzinach dopołudniowych w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim.

Możliwość zdobycia zawodu

Jedną z najistotniejszych decyzji w życiu młodego człowieka jest wybór drogi zawodowej. W ramach zajęć z preorientacji zawodowej klasa IIIa w dn. 20.02.2017 r. wraz z wychowawcą- p. Mirosławą Marszałek i p. Jolantą Pawlak udała się do pobliskiego Ksawerowa, aby zapoznać się z kierunkami kształcenia w Zespole Szkół Rolniczych. Głównym celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do podjęcia trafnej decyzji zawodowej i szkolnej.

Szkoła kształci kadrę profesjonalistów w branży: ekonomicznej, gastronomicznej, rolniczej, mechanicznej, ogrodniczej i architektury krajobrazu. W przeciwieństwie do edukacji w liceach ogólnokształcących uczniowie mają możliwość szybszego zdobycia zawodu i tym samym usamodzielnienia finansowego, przy jednoczesnym kontynuowaniu nauki na studiach. Wizycie towarzyszył krótki spacer po terenie szkoły. W ten sposób uczniowie mieli możliwość

Wierzę i Rozumiem

Po czterech rundach Internetowej Ligi Teologicznej czołówka klasyfikacji przedstawia się następująco:

1. Jakub Pałasz ID 73pkt/80

2. Natalia Janiak IIE 57

3. Zuzanna Zyzik IIE 56

Następny etap poświęcony wiedzy z Nowego Testamentu odbędzie sie w środę 29 marca.

Razem zmieniamy internet na lepsze

W konkursie na platformie e-learning poświęconym bezpieczeństwu w sieci Internet najlepsze wyniki uzyskali:

1.Kacper Jędrzejczak ID

2.Damian Sudak IIA

3.Oliwia Żuk ID

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!