Gratulujemy!

We wtorek, 23 maja odbył się Miejski Finał Konkursu „Świerszczykowe wierszyki” .W tym roku dzieci recytowały wiersze o tematyce przyrodniczej.

Do dalszego etapu zakwalifikowało się pięcioro dzieci, w tym dwoje z naszej szkoły: Amelia Morawska z kl. II, która zaprezentowała wiersz Stanisława Pagaczewskiego „Odlot szpaków” oraz Aniela Gawryszczak z wierszem Elizy Piotrowskiej „Bajka o drzewie”.

Gratulujemy!

W dniu 7 maja br. odbył się XI Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II pod honorowym patronatem  Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Starosty Powiatu Krzysztofa Habury oraz Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza . Udział w biegu wzięli uczniowie z klas I - VI ze wszystkich szkół konstantynowskich a także innych miast. Zawodnicy mieli do pokonania dystans od 200 do 1200m.

Wśród najmłodszych najlepiej wypadła Amelka Kaczmarek z kl. III zajmując I miejsce. W biegu na dystansie 1200 m najlepszymi zawodnikami okazali się: Julian Cybulski i Bartek Dąbrowski ( kl. V) zajmując I miejsce, Szymon Iskra kl.( VI) II miejsce oraz Dominik Grzelczak ( kl. IV) - III miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się Martyna Płoszaj( kl. V), Michał Kolba ( kl. V),Paulina Gobucka ( kl. VI), Antek Sztaudynger ( kl. IV) zajmując miejsca tuż za podium.

Zapraszamy!

W związku z rekrutacją do klasy pierwszej- sportowej o profilu pływackim informujemy,   że próby sprawnościowe odbędą się na terenie szkoły ( sala gimnastyczna ul. Lutomierska 4) w dniu 9 maja 2017 r. o godz. 18.00.

Prosimy, aby dzieci miały obuwie sportowe na zmianę  i wygodny strój.

Serdecznie gratulujemy

Dnia 24 kwietnia 2017r. w Naszej Szkole został rozstrzygnięty szkolny konkurs Wielkanocne Jajo – Pisanka, natomiast dzień później nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród.

Do konkursu zostało zgłoszonych 30 prac. Jury nagrodziło 9 prac. Wystawę prac można było oglądać niemalże przez cały kwiecień. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nagrodzeni:

w kategorii kl. I- III

I miejsce: Aleksandra i Paulina Hupert z kl. I „b”
II miejsce: Mikołaj Włodarek z kl. I „a”
III miejsce: Dagmara Śmigielska z kl. III i Oliwier Pacholak z kl. III

w kategorii kl. IV – VI

I miejsce: Robert Dyniak z kl. IV i Bartosz Stępień z kl. IV
II miejsce: Natalia Włodarczyk z kl. IV
III miejsce: Julia Kroczyńska z kl. IV

Było bardzo przyjemnie

Tegoroczne ferie uniemożliwiły dzieciom świętowanie w szkole Dnia Babci i Dnia Dziadka. Z tego powodu trzecioklasiści zaprosili Babcie i Dziadziusiów do szkoły w ostatni dzień karnawału, we wtorek - 28 lutego. Ku radości wszystkich, goście przybyli licznie, a wśród nich oryginalnie wyglądająca starowinka z laseczką, która szczególnie ucieszyła dzieci. Okazało się, że to babcia Kasi sprawiła wszystkim tę przebierańcową niespodziankę. To nie była jedyna niespodzianka.

W klasie pojawił się też ogromny kosz z pączuszkami i faworki. Dzieci w pięknych słowach wyraziły swoje uczucia do dziadków. Czas upływał gościom na słuchaniu piosenek i wierszy.

Sztafety pływackie

Dnia 17.02.2017r. w Pabianicach odbyły się zawody sportowe w sztafetach pływackich.

Drużyna składała się z ośmiu zawodników i zawodniczek po dwie osoby z klasy trzeciej, czwartej, piątej i szóstej. Dziewczęta w składzie : Dagmara Śmigielska, Amelia Kaczmarek, Emilka Ziółkowska, Zosia Dusińska, Natalia Dobrocińska, Julia Pawlak, Karolina Czołnowska i Zuzia Zajda zajęły V miejsce.

Chłopcy: Mateusz Dusiński, Damian Solarek, Julek Cybulski, Seweryn Lizak, Olek Markiewicz, Bartek Dąbrowski, Bartek Koryciński i Szymon Iskra zajęli III miejsce.