Dziękujemy za wspaniały rok

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017. Tego dnia nasza szkoła gościła: Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego-Pana Henryka Brzyszcza, Przewodniczącego Rady Miejskiej- Pana Roberta Bujnowicza, ks. Proboszcza Stefana Magierę, Radę Pedagogiczną, na czele z Panią Dyrektor Ewą Ratajczyk, szanownych Rodziców i naszych Uczniów klas O-VI.

Pani Dyrektor po przywitaniu przybyłych gości, nagrodziła tych spośród uczniów, którzy wykazali się wzorowym zachowaniem i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Nagrody za najwyższą średnią otrzymali: uczennice klasy VI Paulina Gobucka i Aleksandra Gałaj oraz uczeń klasy V Aleksander Markiewicz.

Następnie Pani Dyrektor wyróżniła uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 brali aktywny udział w różnorodnych konkursach i wyróżniali się swą pracą i postawą na tle społeczności szkolnej i pozaszkolnej.

W tym roku program artystyczny przygotowały wszystkie klasy: dzieci zaprezentowały wiele piosenek, wierszy, mini koncerty (pianino, gitara) i układy taneczne.

Dziękujemy wszystkim za wspaniały rok i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Serdecznie dziękujemy!

Dnia 19 czerwca klasy pierwsze wybrały się na zajęcia edukacyjne do Gospodarstwa Szkółkarskiego Ciepłucha mieszczącego się nieopodal szkoły. Dzieci miały okazję podziwiać piękne rośliny, poznać cykl wzrostowy roślin obserwować w jakich warunkach są one hodowane  Po pouczającej lekcji każdy z uczniów samodzielnie mógł zasadzić swoją borówkę amerykańską, o którą następnie musi dbać w domu. Był również czas na odpoczynek, zabawę na świeżym powietrzu i słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Gawryszczak - mamie Gabrysia za zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć, a całemu personelowi Gospodarstwa Szkółkarskiego za tak miłe przyjęcie.

Uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami.

Pogoda i humory opisał

W dniu 06. czerwca klasy IV-VI, pod opieką wychowawców wybrały się na wycieczkę szkolną szlakiem najstarszych Orlich Gniazd. Zwiedzanie zaczęliśmy od zamku Ogrodzieniec z Górą Birów. To największe Orle Gniazdo zabezpieczone w formie ruin i przystosowane do ruchu turystycznego, dzięki czemu mogliśmy dotrzeć do większości zakamarków obiektu. Podczas zwiedzania przewodnik opowiedział nam o kolejnych etapach rozbudowy od małego zameczku obronnego aż po rezydencję nazywaną Małym Wawelem, oraz oczywiście o życiu codziennym zarówno właścicieli obiektu jak i załogi wojskowej, czy prostej służby. W obrębie zamku znajdowało się muzeum zamkowe ze stałą ekspozycją, wystawy tematyczne, oraz sala tortur.

Podczas spaceru Grzędą Mirowską zajrzeliśmy do Jaskini Stajnia, gdzie niedawno podczas prac archeologicznych znaleziono szczątki  neandertalczyków.

Gratulujemy!

We wtorek, 23 maja odbył się Miejski Finał Konkursu „Świerszczykowe wierszyki” .W tym roku dzieci recytowały wiersze o tematyce przyrodniczej.

Do dalszego etapu zakwalifikowało się pięcioro dzieci, w tym dwoje z naszej szkoły: Amelia Morawska z kl. II, która zaprezentowała wiersz Stanisława Pagaczewskiego „Odlot szpaków” oraz Aniela Gawryszczak z wierszem Elizy Piotrowskiej „Bajka o drzewie”.

Gratulujemy!

W dniu 7 maja br. odbył się XI Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II pod honorowym patronatem  Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Starosty Powiatu Krzysztofa Habury oraz Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza . Udział w biegu wzięli uczniowie z klas I - VI ze wszystkich szkół konstantynowskich a także innych miast. Zawodnicy mieli do pokonania dystans od 200 do 1200m.

Wśród najmłodszych najlepiej wypadła Amelka Kaczmarek z kl. III zajmując I miejsce. W biegu na dystansie 1200 m najlepszymi zawodnikami okazali się: Julian Cybulski i Bartek Dąbrowski ( kl. V) zajmując I miejsce, Szymon Iskra kl.( VI) II miejsce oraz Dominik Grzelczak ( kl. IV) - III miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się Martyna Płoszaj( kl. V), Michał Kolba ( kl. V),Paulina Gobucka ( kl. VI), Antek Sztaudynger ( kl. IV) zajmując miejsca tuż za podium.